Hlášení rozhlasu - Pouť 2020 - zrušení pouťových atrakcí

13.05.2020 18:10

Hlášení místního rozhlasu, 13. 05. 2020

 

Vážení spoluobčané,

 

již se blíží tradiční pouť v naší obci, která by měla proběhnout tento víkend, tj. 16.-17.5.2020, vzhledem k trvajícímu nouzovému stavu a opatřením, které dovolují účast maximálně 100 osob, po domluvě s provozovatelem pouťových atrakcí bylo zastupitelstvem rozhodnuto, že v letošním roce pouťové atrakce u hospody nebudou. Jak již bylo uvedeno důvodem je nejen omezený počet účastníků, ale též přísné hygienické podmínky, které by bylo nutno splnit, dále je zde obava, že by v důsledku zrušení poutí v okolí, kdy i v Nepomuku byla pouť zrušena, by se mohlo stát, že mnoho přespolních by navštívilo naši pouť, což by nebylo vzhledem k situaci s nemocí covid 19 příznivé a mohlo by to mít negativní následky.

 

V obci se tak bude, pokud to počasí dovolí, konat pouze mše svatá v neděli od 13:00 h ve venkovním prostoru u kaple, a to z hygienických důvodů, kdy budou dodržovány rozestupy a roušky.

 

Obec Horní Kamenice přeje občanům, aby nadcházející pouť oslavili zejména doma, soukromě a obec si přeje, aby za rok pouť proběhla tradičně, aby se konaly tradiční akce a občané se na nich mohli bez jakýchkoliv rizik potkávat a společensky se bavit.

 

Děkuji za pochopení.

 

Obec Horní Kamenice

Mgr. Ing. Martin Holub, starosta